חוקים חשובים

עדכוני פסיקה

פיצויים לנערה שנפצעה במהלך מסיבה - מתוך אתר MyNet (כתב: ליאור פרי)

לפני כשמונה שנים הגיעה הנערה עם חבריה למסיבה במרכז הקונגרסים. תוך כדי ריקוד היא מעדה לתוך בור בסמוך לבמה, נחבלה בפניה ונזקקה לטיפול. היא תפוצה ב-400 אלף שקלים.

מסיבת הריקודים של נערה בת 16 מהאזור הסתיימה בפציעתה, לאחר שנפלה לבור שהיה ברחבת הריקודים במרכז הקונגרסים.
ששמונה שנים לאחר התאונה, קבע בית המשפט כי הנערה תקבל פיצויים ושכר טרחת עורכי הדין בסך כ-400 אלף ש”ח. בפברואר 2002 הגיעה הנערה עם

חברים למסיבת ריקודים שנערכה במרכז הקונגרסים. תוך כדי ריקוד על במה שהוקמה מסביב לפסל שניצב במרכזה, מעדה הנערה לבור שנוצר בין הבמה לפסל. כתוצאה מהנפילה נחבלה הנערה בפניה, הובלה לחדר המיון ברמב”ם ועברה סדרת טיפולים רפואיים באף ובסנטר.

באמצעות עו”ד איתן פלג, מומחה בתאונות עבודה ונזקי גוף, תבעה הנערה את מארגני המסיבה, צוות “בר בראבו”, מרכז הקונגרסים וחברות הביטוח הראל ומגדל.

בתביעה נטען כי ברחבת הריקודים היו אורות עמומים, עשן ולא היה שום סימן או גידור שיזהיר מפני הבור אליו נפלה הנערה. רופאים מומחים, שמינה בית המשפט, פסקו לנערה נכות משוקללת של 14.5% בשל החבלות שנגרמו באף ובסנטר.

סגן נשיא בית משפט השלום, השופט יעקב וגנר, דחה את טענות ההגנה על “אשם תורם” מצד הנערה לתאונה וקבע, כי “הנערה לא הייתה צריכה לשער שעל במת הריקודים יהיה מרווח אשר ניתן ליפול לתוכו”.